قانون بومی آمریکا را بیشتر بدانید.

قانون بومی آمریکا ، در زمینه بیان مقررات مطرح شده در مورد جمعیت بومیان آمریکا و ارتباطشان با ایالات متحده میباشد.

قوانین بومی آمریکا چیست؟

قوانین بومی آمریکا مجموعه قوانین، مقررات اداری و سایر مقاماتی است که بر جمعیت بومیان آمریکا و ارتباط آنها با ایالات متحده و دولت های ایالتی تأثیر می گذارد. قوانین بومی آمریکا روابط بین قبایل بومی آمریکا و دولت های دیگر را تعریف می کند. این همچنین شامل دولت خودمختاری قبایل بومی آمریکا است.

دستاوردها در قوانین بومی آمریکا

در قانون بومی آمریکا چندین هدف وجود دارد. این قوانین به دنبال این است كه بومیان آمریكا به شیوه ای مؤثر و عادلانه بتوانند خودمداری كنند. هدف این قوانین حفظ فرهنگ بومیان آمریکا است. علاوه بر این، این قوانین با تعریف مسائل قضایی مربوط به قبایل بومی آمریکایی، دسترسی به عدالت و انصاف در دادرسی های مدنی و کیفری را موجب می شود که هم بومیان آمریکایی و هم غیر بومیان را تحت تأثیر قرار دهد. قوانینی نیز وجود دارد که خدمات بهداشتی و درمانی را بطور خاص برای جمعیت بومیان آمریکا ترویج می کند.

استقلال و دادگاههای بومی آمریکا

قوانین بومی آمریکا حق اقوام شناخته شده آمریکایی را در ایجاد و اجرای قوانین خودشان حفظ می کند. قوانین فدرال می گویند که قبایل بومی آمریکا چه زمانی، کجا و چگونه می توانند اختلافات حقوقی را بشنوند. این قوانین همچنین وقتی دادگاه های ایالات متحده فدرال و ایالتی پرونده هایی را درگیر می کنند که شامل آمریکایی های بومی باشد، روشن می شود. قوانینی وجود دارد که سرزمین های خاصی را برای تصرف و اختیار اعضای قبیله اختصاص می دهد. قبایل بومی آمریکا به طور کلی قانون اساسی، قوانین و دادگاه های خاص خود را دارند.

موضوعات قانون بومیان آمریکا

بسیاری از موضوعاتی که در عمل به قانون بومیان آمریکا مطرح می شود، موضوعات مربوط به صلاحیت است. قوانینی برای زمانی وجود دارد كه یك دادگاه بومی آمریكا می تواند پرونده ای را شامل شود كه شامل یك شخص یا شركت غیر بومی باشد. همچنین قوانینی برای زمانی وجود دارد که یک ایالات متحده یا دادگاه ایالتی می توانند پرونده ای را که شامل یک بومی آمریکایی است، بشنوند. مسائل مربوط به حوزه های قضایی اغلب به این واقعیت بستگی دارد که جرم یا مشاجره مدنی در کجا به وجود آمده و اینکه آیا مرتکب یا قربانی عضو یک قبیله بومی آمریکایی است.

بسیاری از اعمال قانون بومیان آمریکا شامل دانستن اینکه چه مواردی در حوزه قضایی در یک پرونده وجود دارد و دانستن چگونگی مطرح کردن این دعاوی است. اغلب اوقات، اگر مشکلی در مورد صلاحیت در اولین فرصت مطرح نشده باشد، از بین می رود. این امر فهم مسائل قضایی و چگونگی ادعا به موقع آنها را مهم می کند.

قانون تنظیم مطالبات بومی آلاسکا در سال 1971

قانون حل و فصل مطالبات بومی آلاسکا در سال 1971 خواستار پرداخت وجه نقد از دولت ایالات متحده به قبایل بومی آمریکا شد. در عوض، قانون مرزهای سرزمینهای بومی آمریکا در آلاسکا را تعیین می کند. این قانون بزرگترین شهرک زمین در تاریخ ایالات متحده است.

قانون هنر و صنایع دستی هند از سال 1990

قانون هنر و صنایع دستی هند در سال 1990 یک قانون فدرال است که بازاریابی کالاها را به عنوان یک محصول بومی آمریکایی ممنوع می کند، اگر توسط یک آمریکایی بومی ساخته نشده باشد و توسط یک قبیله تأیید نشده باشد. تخلف می تواند به جریمه حداکثر 250،000 دلار و تا پنج سال زندان منجر شود. اگر شرکتی قانون را نقض کند، جریمه ممکن است حداکثر 1 میلیون دلار باشد.

قانون رفاه کودکان هند در سال 1978

پیش از قانون رفاه کودکان هند در سال 1978، کودکان بومی آمریکایی با سرعتی که 16 برابر بیشتر از جمعیت عمومی بود، از خانه هایشان خارج شدند. در حقیقت، دفتر امور هند، ایالتها را برای قرار دادن كودكان در خانه های غیر بومی، تشویق كرد. قانون رفاه کودکان هند در سال 1978، صلاحیت فدرال و ایالتی حضانت یا فرزند خواندگی را در مواردی که کودک در یک رزرو زندگی می کند یا عضو یک قبیله شناخته شده است، از بین می برد.

همچنین در برخی موارد الزامات توجه وجود دارد به طوری که مقامات دولتی بومی آمریکا از رسیدگی در دادگاه های ایالتی و فدرال اطلاع دارند. هدف از قانون رفاه کودکان هند، جلوگیری از دور شدن عمدی کودکان از فرهنگ بومیان آمریکا است. این قانون همچنین با هدف حفظ فرهنگ و میراث بومیان آمریکایی با اطمینان از اینكه فرزندان بومی آمریكایی می توانند در هر زمان ممكن در جوامع خود بمانند، حفظ شده است.

اختلافات مدنی

قاعده کلی این است که یک دادگاه بومی آمریکا می تواند اختلافاتی را که در زمین های متعلق به بومیان ایجاد می شود حل کند. آنها همچنین ممکن است پرونده ای را شنیده باشند که سرزمین بومی آمریکا را تهدید کند. در 2008 Plains Commerce Bank v Long Family Cattle Company، دیوان عالی آمریكا این حكم را صادر كرد كه اگر دادگاه در مورد قبیله اختیاری نداشته باشد در صورت بروز اختلاف در مورد املاكی كه متعلق به آنها بومی نیست، حتی اگر املاك در شرط رزرو قرار داشته باشد، دادگاه وجود ندارد. تنها استثناء در صورتی است که اختلافات، رفاه قبیله را تهدید کند.

ابتکارات بهداشتی

دولت آمریكا علاوه بر قوانینی كه به سؤالات مربوط به حوزه های قضایی و ایجاد قوانینی از قبیله بومیان آمریكا می پردازد، دارای طرح های بهداشتی با هدف ارائه خدمات درمانی برای قبایل بومی آمریكا است. خدمات بهداشتی هند بخشی از وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده است. خدمات بهداشت هند برای ارتقاء سلامت اعضای قبایل از جمله سلامت جسمی، عاطفی و معنوی وجود دارد.

خدمات درمانی هند یک شرکت بیمه نیست و یک ارائه دهنده خدمات بهداشتی نیست. درعوض این سرویس برخی خدمات درمانی را در مراكزی در سراسر آمریكا ارائه می دهد. برای اینکه بتوانید مراقبت کنید، باید عضو یک قبیله شناخته شده فدرال باشید. هیچ تضمینی برای مراقبت و یا لیست مشخصی از خدمات تحت پوشش وجود ندارد. درعوض، ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی خدمات را بر اساس بودجه و نیازهای بیماران خود در اولویت قرار می دهند.

چگونه می توانید در یک دادگاه بومی آمریکا تمرین کنید؟

هر قبیله قوانین خود را برای حضور در دادگاه بومی آمریکا ایجاد می کند. با بیش از 500 قبیله در ایالات متحده، مهم است که قوانینی را برای قبیله ای که می خواهید ظاهر شوید پیدا کنید. برخی قبایل، مانند ساژیناو چیپوا، فقط متقاضی را ملزم به سوگند دادن می دانند که وکیل مجاز در وضعیت خوبی در ایالت که قبیله در آن قرار دارد، خوب است.

در موارد دیگر، موارد بیشتری برای انجام صلاحیت حضور در دادگاه بومیان آمریکا باید انجام شود. قبیله سنت Regis Mohawk متقاضیان را ملزم می سازد که نه تنها عضویت در ایالت نوار نیویورک را اثبات کنند؛ بلکه دانش و آگاهی از تاریخ و فرهنگ قبیله را نشان دهند. متقاضیان باید آموزش آگاهی فرهنگی را طی کنند، در یک موزه فرهنگی گشت و گذار کرده و آزمون را پشت سر بگذارند. علاوه بر الزامات صلاحیت، بیشتر قبایل همچنین قوانین و مقرراتی را برای نظم و انصراف از وکلا از تمرین در دادگاههای خود ایجاد می کنند.

چه کسی قوانین بومی آمریکا را عملی می کند؟

هم آمریکایی های بومی و هم غیر بومی ها ممکن است طبق قوانین بومیان آمریکا عمل کنند. وکلا در این زمینه هم وکلای مدنی هستند و هم وکلا. وکلائی که عمل خود را در نزدیکی سرزمین قبیله ای برقرار می کنند، به احتمال زیاد بیشترین سؤالات مربوط به حقوق بومیان آمریکا و مسائل مربوط به حوزه قضایی را دارند.

حتی اگر یک وکیل دادگستری که در حوزه حقوق عمل می کند، باید مسائل و مشکلات مربوط به حوزه قضایی را کاملاً درک کند، اما باید قوانین کیفری و مدنی را که در مورد این پرونده اعمال می شود کاملاً درک کند. آنها باید به مشتریان خود كمك كنند تا به طور مؤثر درمورد موضوعات مربوط به قانون اساسی و نیز موضوعات مربوط به حوزه قضایی و استفاده از سؤالات قانونی كه در این پرونده بوجود می آیند، عمل كنند. بعلاوه، وكلا بومیان آمریكا شامل قاضیان و مجریان قانونی می شوند كه در دادگاه های دادگاه فعالیت می كنند. یک عمل در قانون بومیان آمریکا معمولاً بسیار منحصر به فرد برای عمل وکالت است. هر قبیله قوانین خاص خود را دارد و هر وكیل باید در مواردی كه رسیدگی می كند چگونه قوانین قبیله را با قوانین فدرال و ایالت تعامل كند.

چرا وکیل بومی آمریکایی شوید؟

حقوقدانان بومی آمریکا نقش مهمی در ایجاد، اعمال و به چالش کشیدن قوانین بومیان آمریکا دارند. وکلا این فرصت را دارند که از منافع مشتری خود محافظت کنند و اجرای عادلانه قانون را برای همه افراد درگیر ترویج کنند. علاوه بر این، دانستن اینکه چه موقع قانون بومی آمریکا ممکن است اعمال شود و دانستن چگونگی ادعا کردن این حقوق، بخش مهمی از ارائه نمایندگی صالح برای مشتری در هر نوع عمل حقوقی است. یک حقوقدان بومی آمریکایی ممکن است تمرین خود را روی پرونده ها و موضوعاتی که طرفدار حفظ فرهنگ بومی آمریکا هستند متمرکز کند یا ممکن است آنها به طور اتفاقی به عنوان بخشی از رویه ای که عموماً بر نوع دیگری از قانون متمرکز است، قانون بومیان آمریکا را عملی کنند.

حفظ فرهنگ بومی آمریکا از طریق عمل قانون

قوانین بومی آمریکا برای حفظ فرهنگ و ترویج ایجاد و اجرای عادلانه قانون وجود دارد. وکلائی که به قوانین بومی آمریکا توجه می کنند، بخش مهمی از این کار را بازی می کنند. کمک به مشتری برای درک و ادعای حقوق خود در رابطه با قوانین و صلاحیت های بومیان آمریکا، بخشی اساسی برای نمایندگی مشتری و مشارکت در سیستم حقوقی پیچیده آمریکا است.