قانون تصادفات اتومبیل چیست؟

قانون تصادفات ، به مجموعه ای از قوانین و مقرراتی گفته میشود که مربوط به تصادفات میان اتومبیلها، موتورها و ماشین آلات رانندگی دیگر است. تشخیص اینکه چه کسی باعث و موجب شده که تصادف صورت بگیرد، موضوعی است که در قانون تصادفات مطرح میشود.

قانون تصادفات رانندگی به قوانین قانونی مربوط می شود كه تعیین می كند چه کسی مسئول خسارت های شخصی و اموال ناشی از برخورد ترافیك است. این حوزه قانون شامل اصول سهل انگاری است، همانطور که در مورد این دسته خاص از موارد صدمات شخصی اعمال می شود. مانند سایر مواردی که قانون سهل انگاری در آن اعمال می شود، دادخواست تصادف رانندگی تقریباً کاملاً توسط قانون کشور اداره می شود.

در حالی که تفاوت های ظریف وجود دارد. قربانیان حادثه رانندگی در هر کشور باید چهار عنصر اساسی یکسان را برای بهبود جبران خسارت اثبات کنند. این عناصر عبارتند از: وظیفه، نقض، علیت و آسیب. با توجه به وظیفه، رانندگان وظیفه قانونی دارند که از قوانین جاده پیروی کنند و وسایل نقلیه خود را به شکلی معقول اداره کنند. این به معنی رانندگی با سرعت ایمن، حفظ کنترل، اعمال آگاهی، مشاهده سیگنالهای راهنمایی و رانندگی، استفاده از چشمک زن و چراغهای جلو و موارد دیگر است.

وجود یک وظیفه معمولاً بدون استدلال زیاد پذیرفته می شود. در مقابل، شاکی معمولاً موظف است شواهدی ارائه دهد كه متهم آن وظیفه را نقض كرده است. نقض می تواند با شواهد مستقیم، مانند شهادت شاهدان عینی، فیلم نظارت بر راهنمایی و رانندگی یا پذیرش تقصیر نشان داده شود. یا ممکن است شاکی به شواهد و مدارک غیرمترقبه، مانند علائم لغزش، لکه های رنگی، یا خون متوسل شود.

فقط به دلیل اینکه متهم وظیفه داشت وسیله نقلیه خود را به شکلی مشخص اداره کند و نشان داده می شود که متهم آن وظیفه را نقض کرده است، دادگاه فرض نخواهد کرد که این شرایط موجب جراحات شاکی شده است. در عوض، شاکی باید عنصر علیت را اثبات کند. در موارد تصادف رانندگی، این کار را می توان با شهادت پزشکی انجام داد که نشان می دهد جراحات با ماهیت تصادف مطابقت دارد، و این که قبلاً وجود نداشت.

سرانجام شاکی باید آسیب را نشان دهد. مهم نیست که رفتار راننده دیگر در پشت فرمان چقدر عذاب آور باشد، شاکی نمی تواند دادخواست سهل انگاری ارائه کند مگر اینکه این رفتار به شخص یا وسیله نقلیه شاکی آسیب وارد کند. هنگامی که آسیب دیده شود، شاکی ممکن است حق جبران هزینه های پزشکی، درد و اندوه، دستمزد از دست رفته و موارد دیگر را داشته باشد.

قانون تصادفات

مراحل بعد از تصادف

اولین کاری که پس از تصادف رانندگی انجام می شود این است که ساکت نباشید که چه کسی مقصر این حادثه است. هرچه ساده به نظر می رسد، پذیرفتن تقصیر رایج ترین اشتباهی است که دعاوی احتمالی در لحظه های بعد از تصادف مرتکب می شوند. اما استثنائاتی برای پذیرش وجود دارد. حتی یک عذرخواهی ساده نیز به طور بالقوه می تواند علیه شما استفاده شود.

در مقابل، یادداشت برداری در مورد هرگونه اظهارنظر توسط راننده دیگر مهم است. تلفن هوشمند، رایانه لوحی یا سایر دستگاههای الکترونیکی می تواند برای ضبط یادداشت های صوتی در هرج و مرج یک صحنه تصادف عالی باشد. با هر وسیله موجود، جزئیات بیشتر درباره تصادف را جمع کنید. برای شروع، نام و آدرس راننده دیگری، شماره پروانه و اطلاعات بیمه را یادداشت کنید.

شواهد دیگر برای حفظ اطلاعات شامل اطلاعات تماس با شاهد، توضیحات مربوط به جاده، ترافیک و شرایط آب و هوایی و عکس از وسایل نقلیه است. اگر تلفن همراه یا دوربین شما توانایی ضبط ویدیو را دارد، از آن استفاده کنید. یک فیلم از صحنه تصادف را از نزدیک و از فاصله دور تهیه کنید، از جمله مکان علائم راهنمایی و رانندگی، چهارراه ها و مکانهای دیگر. همچنین حتماً اسامی مأموران پلیس را یادداشت کنید تا دریافت نسخه از گزارشهای آنها آسانتر باشد.

از هر کاری که می توان پس از حادثه رانندگی برای حفظ حق جبران خسارت قربانی انجام داد، تماس با وکیل صدمه شخصی بیشترین تأثیر را خواهد داشت. بدون کمک مشاوره، شما در برابر تاکتیک های شرکت بیمه طرف مقابل تنها و آسیب پذیر خواهید بود. تنظیم کننده ممکن است شما را تحت فشار قرار دهد که می توانید یک حل و فصل ناعادلانه را بپذیرید یا از حقوق دیگر چشم پوشی کنید. قبل از امضای هر چیزی، حتما با وکیل مشورت کنید.

آیا پیام کوتاه هنگام رانندگی می تواند به اتهام قتل منجر شود؟ یک راننده هنگام ارسال تصادفی در خط میانی، یک پیامک را ارسال می کرد و راننده یک وسیله نقلیه را که در جهت مخالف قرار داشت، کشت. این حادثه به طور واضح یک تصادف بود، اما آیا اقدامات نوجوان در تهیه پیام های متنی در هنگام رانندگی آنقدر بی پروا بود که می تواند به یک قتل جنایی برسد؟

تصادفات و پیامدها را اطلاع دهید. برای کسانی که باعث تصادف شده اند و سپس از صحنه فرار کرده اند، معمولاً با وحشت از عواقب آن می تواند شدید باشد.

چگونه می دانید چه کسی در یک تصادف رانندگی اشتباه کرده است؟ تعیین شخص مسئول برای یک تصادف رانندگی بعضی اوقات می تواند مشکل باشد. اغلب تفاوت وجود دارد بین اینکه چه کسی واقعاً تصادف کرده است و چه کسی از نظر قانون تصادفات مقصر است.

چگونه بدانیم که آیا یک مورد تصادف در اتومبیل ارزش هر کاری را دارد یا خیر؟

تقریباً هر دادخواست مدنی یک چیز مشترک دارد: خسارت. این آسیب، خسارت مالی یا خسارت به اموال است که در قانون تصادفات شخص حق دارد از طرف مقابل پول دریافت کند.

تصادف یک وسیله نقلیه یا تصادف یک وسیله نقلیه، همانطور که از نام این خودرو پیداست، تصادف یک اتومبیل است که در آن فقط یک وسیله نقلیه درگیر است. این موارد می تواند شامل تصادفاتی مانند فرار از جاده، برخورد با سنگ های افتاده، فرار از روی آوار در جاده، از دست دادن کنترل وسیله نقلیه و غلت زدن آن، ضربه زدن به حیوانات و غیره باشد.

چه کاری باید انجام شود وقتی یک قسمت معیوب باعث بروز تصادف در اتومبیل شما شد؟ ما انتظار داریم که اتومبیل های ما و خانواده هایمان را ایمن نگه دارند، اما با سیستمی از صدها قطعه در حال حرکت، غیرممکن نیست که چیزی غالباً با نتایج خطرناک روبرو شود. در واقع، هر ساله میلیون ها خودرو به دلیل تولید نقص یا قطعات معیوب که می توانند باعث تصادفات کشنده در اتومبیل شوند، فراخوان می شوند. گروه وکلای خزایی

پس از تصادف رانندگی چه باید کرد؟ با توجه به تعداد زیاد تصادفات، تصادفات وسایل نقلیه موتوری مهمترین بخش از تصادفات رانندگی میباشد. دانستن اینکه چه بلافاصله پس از حادثه باید انجام شود، می تواند در یک پرونده تأثیر بسزایی بگذارد و به افراد در حفاظت از حقوق قانونی خود کمک کند. برای درک حقوق قانونی خود و تقویت ادعای خود از این دفترچه راهنمای تصادفات اتومبیل استفاده کنید.