قانون سازمان های تجاری را بیشتر بشناسید

قانون سازمان های تجاری ، به مجموعه دستورات و قوانینی گفته میشود که در زمینه تغییرات ساختاری مشاغل در نظر گرفته میشود. وکلای مربوط به قانون سازمان تجاری، مسائل مرتبط با حوزه کسب و کار را مدیریت کرده و در این زمینه فعالیت مینمایند.

قانون سازمان تجارت چیست؟

قانون سازمان تجارت ، بدنه قانونی است که به ایجاد، مدیریت و انحلال مشاغل مربوط می شود. روش های مختلفی برای سازماندهی یک تجارت وجود دارد. هر نوع ساختار تجاری مجموعه قوانین خاص خود را دنبال می کند. هر نوع ساختار تجاری نیز دارای مزایا و اشکالاتی خاص خود است. یک وکیل تجاری به مشتری خود کمک می کند تا ساختار شایسته ای را انتخاب کند، تکمیل پرونده های مربوط به مستندات را انجام دهد، مسائل مربوط به سازمانی را مدیریت کند و حتی به حل مسائل مربوط به کسب و کار کمک می کند.

کمک به مشتریان برای تجارت

با شروع یک تجارت جدید، آنها باید ساختار کسب و کار خود را تعیین کرده و مستندات مناسبی را ارائه دهند. رهبران مشاغل برای کمک به آنها در ارزیابی جوانب مثبت و منفی هر یک از نهادهای تجاری احتمالی، به وکلای سازمان تجارت متکی هستند. آنها همچنین برای تهیه پیش نویس مستندات لازم به وكیل خود متكی هستند و به طور صحیح آن را به دولت ارسال می كنند.

انواع ساختارهای تجاری

نوع ساختار شغلی که یک سازمان جدید می تواند انتخاب کند، بستگی به وضعیت هایی دارد که تجارت قصد دارد آن را تشکیل دهد. هر کشور ممکن است انواع مختلفی از سازمان های تجاری را انتخاب کند، اما انواع سازمان های تجاری وجود دارد که در اکثر کشورها رایج است:

مالکیت یگانه

مالکیت شخصی یک تجارت است که متعلق به یک نفر است. بسیاری از مشاغل کوچک تنها مالکیت یک نفر را دارند. یک تجارت معمولاً می تواند از این طریق بدون هیچ گونه پرونده رسمی با دولت، شروع به کار کند. حتی اگر یک مالکیت اختصاصی کنترل کامل را به مالک داشته باشد، ماهیت مالکیت تنها در صورت عدم موفقیت در تجارت، مالک را در معرض مسئولیت مالی و شخصی قرار می دهد.

شرکت

شرکت یک نهاد تجاری است که کاملاً مستقل از صاحبان آن وجود دارد. یک شرکت می تواند بیشتر کارهایی را انجام دهد که شخص می تواند مانند انجام قراردادها، خرید و فروش کالا و استخدام کارمندان انجام دهد. شرکتهای دولتی و شرکتهای نزدیک به هم وجود دارند. در یک شرکت نزدیک به هم، فقط تعداد کمی از مالکان وجود دارند.

از طرف دیگر، یک شرکت دولتی تعداد بیشتری از صاحبان آن را دارد و ممکن است مالکان محصولات خود را در این شرکت بخرند و بفروشند. برای شروع یک شرکت، رهبران باید مقالات ادغام را تهیه کنند. آنها ممکن است وظایف شرکت خود را به طور خاص ذکر کنند، یا ممکن است به سادگی بیان کنند که شرکت دارای تمام اختیاراتی است که برای انجام امور خود لازم دارد.

شرکت با مسئولیت محدود

یک شرکت با مسئولیت محدود، دارای برخی از مزایای مالکیت مشاغل کوچک مانند مالیات عبوری و حمایت قانونی از بدهی ها است. با این وجود، محدودیت هایی مانند ممنوعیت در صدور سهام برای جمع آوری وجوه عملیاتی وجود دارد. قوانین کشورها برای قوانین مربوط به شرکتهای با مسئولیت محدود تفاوت های چشمگیری دارند.

شراکت

مشارکت ها بسیار شبیه مالکیت شخصی هستند، اما بیش از یک نفر در آن مشارکت دارد. شریک ممکن است در وظایف مدیریت سهیم باشد، یا می توانند بدون مشارکت در کار روزانه تجارت و سرمایه گذاری های مالی ارائه دهند. مشارکت به طور معمول با تشکیل اوراق با دولت و تعریف دقیق شرایط مشارکت آغاز می شود.

 

خیرین

همچنین ممکن است یک گروه برای سازماندهی خیریه به سازماندهی نیاز داشته باشند. ممکن است یک شخص یا گروهی بخواهند یک سازمان خیریه را سازماندهی کند تا مسئولیت قانونی برای کار سازمان را محدود کند و از تعهدات مالیاتی اعمال شده در شرکتها جلوگیری کند.

مدیریت ساختار تجارت

تشکیل، مدیریت و انحلال مشاغل، همه بخشی از کار قانون سازمان تجارت است. حتی پس از شروع یک تجارت به طور رسمی، ممکن است کار وکیل تجارت ادامه یابد. رهبری ممکن است تصمیم به تغییر ساختار کسب و کار بگیرد. آنها ممکن است تصمیم بگیرند که از یک مالکیت شخصی یا یک تجارت خانوادگی به یک شرکت دولتی تبدیل شوند. در بیشتر موارد، الزامات تشکیل پرونده سالانه وجود دارد.

رهبر و رئیس تجارت ممکن است تصمیم به تغییر ساختار یا شکل ظاهری رهبری خود بگیرد. ممکن است دادخواست وجود داشته باشد که ساختار تجارت را زیر سوال ببرد. حتی ممکن است رهبری تصمیم بگیرد که تجارت را منحل کند. قانون سازمان تجارت همه این جنبه های کسب و کار را نشان می دهد. ساختار سازمان در همه مراحل عملیات تجاری اهمیت دارد.

چه کسی قانون سازمان تجارت را عملی می کند؟

وکلا در بخش عمومی ممکن است قانون سازمان تجارت را انجام دهند. بیشتر حقوقدانان این رشته در تمرین خصوصی هستند. از آنجا که وکلا با نیازهای سازمانی خود به مشاغل بزرگ و کوچک کمک می کنند، وکلائی که در این زمینه فعالیت می کنند نیز در محیط هایی کار می کنند که بزرگ و کوچک باشند.

یک وکیل ممکن است در تمرین انفرادی کار کند. در این حالت، آنها ممکن است به تنهایی به مشتریان کمک کنند. وکلا در شیوه های متوسط ​​و یا بنگاه های بزرگ ممکن است با تیمی از وکلا برای نمایندگی موکل خود همکاری کنند. وکلا در شرکتهای بزرگ ممکن است خدمات مشتری را بین وکلا در دفتر خود تقسیم کنند. به عنوان مثال، ممکن است یک وکالت اسناد سازمان را تهیه کند، در حالیکه دیگری به پرونده های جاری مانند انطباق مالیات و مسائل مربوط به قانون اشتغال رسیدگی می کند. در صورت بروز دادخواهی، یک وکیل دیگر ممکن است نماینده تجارت باشد.

وكلاي دولت نيز در زمينه حقوق سازماندهي كسب و كار، كار مي كنند. دولتها برای نظارت بر پرونده های صنفی و در صورت بروز بی نظمی به وکلا نیاز دارند. همین وكلا ممكن است به قانون گذاران كمك كند كه تغییرات در قانون را در نظر بگیرند و پیش نویس قوانینی را تنظیم كنند كه سازمان تجارت را در کشور تنظیم كند.

چرا به یک وکیل سازمان تجارت تبدیل می شوید؟

وکلای سازمان تجارت از یک فضای کار پایدار با حضور در دادگاه های ناچیز در مقایسه با سایر حوزه های قانونی برخوردار می شوند. علاوه بر این، وکلای سازمان تجارت اغلب به مشتریان خود در نیازهای قانونی مداوم کمک می کنند. بعد از اینکه یک وکیل به مشتری خود کمک می کند تا یک تجارت را شروع کند، تجارت به احتمال زیاد نیازهای مداوم دارد.

وقتی تغییراتی در مالکیت رخ می دهد یا وقتی رهبران می خواهند تغییراتی در ساختار کسب و کار ایجاد کنند، احتمالاً تلفن را انتخاب کرده و با وکیل خود تماس می گیرند. ممکن است یک وکالت تصمیم بگیرد که منحصراً روی قانون سازماندهی مشاغل متمرکز شود، یا بسته به علایق و اندازه بازار قانونی، زمینه را با سایر زمینه های عملی ترکیب کند.

معمول است که یک تجارت به یک وکیل یا یک موسسه حقوقی اعتماد کند تا تمام نیازهای قانونی خود را برطرف کند. بعد از اینکه وکیل به سازماندهی مشاغل کمک می کند، شانس خوبی وجود دارد که وکالت در اولین مشکلی که در آینده مشکلی یا سؤالی ایجاد می کند، اولین تجارت باشد. کمک به سازماندهی مشاغل یک روش عالی برای ورود به طبقه همکف با مشتری به منظور برقراری رابطه مداوم وکالت با مشتری است.

حوزه حقوق سازمان تجارت ممکن است انتخاب خوبی برای وکلائی باشد که دوست دارند وقت خود را با دقت کار کنند. مشتری ها غالباً از قبل، موعد مقرر را می دانند. آنها زمان برای برنامه ریزی دارند. قانون سازمان تجارت اغلب دارای همان فوریت نیست که ممکن است در سایر زمینه های قانونی نیز وجود داشته باشد. قانون تجارت همچنین وکلائی است که دوست دارند درباره جزئیات کار نمایند. برای وکیلی که ترجیح می دهد یک سند تهیه شده با دقت بنویسد تا یک استدلال نهایی باشد، قانون سازماندهی تجارت گزینه ای مناسب است.

ایجاد کسب و کار از شروع مشاغل

وکلای سازمان تجارت به مشتریان خود در انجام تجارت کمک می کنند. آنها با رهبران مشاغل و اهدافشان آشنا می شوند. آنها به رهبران كمك می كنند تا تعیین كنند كه چه نوع از ساختار تجاری به احتمال زیاد به آنها در تحقق اهدافشان كمك می كند.

وکلای سازمان تجارت باید شنوندگان و نویسندگان بزرگی باشند. آنها در بنگاههای مختلف از هر نوع و اندازه در سراسر کشور تمرین می کنند. وکلای سازمان تجارت، تجارت خود را از شروع، مدیریت و انحلال مشاغل خارج می کنند.