قانون مهاجرت چیست؟

قانون مهاجرت ، به مجموعه ای از مقررات گفته میشود که در زمینه ورود و خروج افراد به کشورهای دیگر است و در این زمینه، کنترلهای لازم را انجام میدهد.

قانون مهاجرت ترکیبی از قوانین و مقررات بوده که حاکم بر این است که چه کسی می تواند وارد کشور شود. مهاجرت و طبیعی سازی دو چیز متفاوت است. مهاجرت این است که چه کسی می تواند از یک کشور بیاید و برود. کنترل طبیعی بودن این است که چه کسی می تواند شهروند شود. با این حال، اینها موضوعات مرتبط هستند. وکلائی که قانون مهاجرت را اجرا می کنند معمولاً روشی را در بر می گیرند که هم مهاجرت و هم طبیعی شدن را در بر می گیرد.

قوانین مهاجرت شامل چه مواردی است؟

قوانین مهاجرت آنچه را که مردم برای ورود و خروج از کشور باید انجام دهند کنترل می کند. این یعنی بازرسی در نقاط ورودی مشترک از جمله فرودگاه ها و جاده ها در گذرگاه های مرزی. قوانین مهاجرت ممکن است الزاماتی را برای اسناد مسافرتی مانند گذرنامه و ویزا ایجاد کند. مقامات گمرک معمولاً حق دارند که از تعلق شما بازرسی کنند و حتی هنگام ورود به کشور، شما را به جرم بازجویی بازداشت کنند.

مسیرهای مهاجرت

شخصی که به کشور دیگری می رود، برای ورود به کشور نیاز به مجوز رسمی دارد. به سندی که اجازه می دهد ویزا گفته می شود. کشورها ویزا ها را بر اساس هدف ویزیت و مدت اقامت شخص به چندین دسته تقسیم می کند. برای اقامتهای بسیار کوتاه که برای اهداف تجاری نمی باشد، ممکن است مسافر نیازی به ویزا نداشته باشد. بیشتر ویزایی که افراد برای آمدن به کشورهای دیگر استفاده می کنند، ویزاهای خانوادگی و ویزاهای اشتغال است.

ویزاهای خانوادگی

شهروندان یک کشور می توانند درخواست کنند تا اعضای خانواده خاص خود را به کشور مقصد برسانند. با محدودیت هایی، شهروندان معمولاً می توانند برای آوردن همسر، والدین، ​​خواهر، برادر و فرزندان خود طوماری کنند. ساکنان دائم قانونی می توانند برای آوردن همسر و فرزندان خود طوماری کنند. اشکال مختلفی وجود دارد که ممکن است برای درخواست دادخواست مهاجرتی مبتنی بر خانواده از آنها استفاده کنید.

ویزاهای اشتغال

بیشتر ویزاهای دیگر به کشورها ویزای اشتغال است. چندین دسته مختلف از جمله دسته بندی برای کارگران اولویت دار، کارگران ماهر و سرمایه گذاران وجود دارد. یک کارفرما نیز باید مستندات را تشکیل دهد. دسته بندی های خاصی وجود دارد که باید از آنها آگاهی داشته باشید. به عنوان مثال، اتباع افغان و عراقی که به نمایندگی از دولت یک کشور کار کرده اند می توانند در شرایط خاص ویزا دریافت کنند.

 

قانون مهاجرت

قانون مهاجرت

تمرین قانون مهاجرت

بسیاری از قوانین مهاجرت عملی شامل کمک به مشتری برای شناسایی یک نوع ویزا است که به آنها اجازه می دهد به طور قانونی وارد کشور شوند. اگر ممکن باشد واجد شرایط برای انواع مختلف ویزا باشند، لازم است به آنها کمک کنید تا گزینه های دیگری را انتخاب کنند. ممکن است به نمایندگی از یک فرد یا به نمایندگی از یک کارفرمایی که می خواهد یک کارگر را به کشور دیگر بیاورد کار کنید.

هنگامی که به مشتری در شناسایی ویزای صحیح کمک می کنید، به آنها کمک می کنید تا درخواست خود را پردازش کنند. شما به آنها کمک می کنید تا برای هر کاری که می تواند باعث شکست برنامه آنها شود، آماده شوند. به عنوان مثال، ممکن است لازم باشد آنها را برای مصاحبه آماده کنید. اگر آنها نیاز به ارسال مستندات شخصیت و تناسب اندام دارند، می توانید به آنها کمک کنید تا مطالبی را تهیه کنند که به آنها کمک می کند تا پرونده خود را تهیه کنند.

وکلای مهاجرت همچنین از افرادی که با مراحل اخراج روبرو هستند دفاع می کنند. افرادی که با دستورات اخراج روبرو هستند، ممکن است جلوی یک قاضی قانون مهاجرت جلسه دادرسی داشته باشند. آنها ممکن است به یک وکیل مهاجرت وابسته باشند تا به آنها در رسیدگی به پرونده کمک کند. وکلای مهاجرت اغلب ترکیبی از قانون مشاوره و دادخواهی را انجام می دهند.

چه کسی قانون مهاجرت را عملی می کند؟

وکلای مهاجرت در عمل خصوصی، منافع عمومی را در نظر گرفته و برای دولت کار می کنند. یک وکیل می تواند یک روش خصوصی را ایجاد کند که به پرونده های مهاجرت متمرکز شود. در ازای نمایندگی، مشتری هزینه معقولی را پرداخت می کند. علاوه بر این، سازمان های غیر انتفاعی وجود دارد که برای کمک به افراد مهاجر وجود دارد. این سازمان ها وکلا را برای کمک به مشتریان برای تکمیل مدارک و هدایت روند مهاجرت به کار می گیرند.

سرانجام، وکلا در امور مهاجرت به نمایندگی از دولت یک کشور کار می کنند. آنها قوانین مهاجرت را اجرا می کنند. آنها ممكن است برنامه ها را مرور كنند، در دادگاه ظاهر شوند يا در توسعه قوانين و سياست هاي مهاجرت كمك كنند.

چرا وکیل مهاجرت می شوید؟

وکلا ممکن است انگیزه های مختلفی برای اجرای قانون مهاجرت داشته باشند. این قانون می تواند یک حرفه قانونی پایدار و با ارزش اقتصادی باشد. با توجه به اینکه سیستم مهاجرت کشورها هر ساله میلیون ها انسان را تحت تأثیر قرار می دهد از جهات  مهمی، افراد زیادی وجود دارند که به کمک وکیل مهاجرت نیاز دارند. در حالی که وکلای مهاجرت در سراسر ایالات متحده وجود دارند، آنها تمایل دارند به سمت شهرهای بزرگ و نقاط ورودی به کشور گرایش پیدا کنند.

یکی دیگر از دلایل اعمال قانون مهاجرت استفاده از مجموعه مهارت های متنوع است. وکلائی که به چند زبان مسلط هستند، می توانند بدانند که قانون مهاجرت راهی مناسب برای استفاده از مهارت های زبان خارجی و همچنین مهارت های حقوقی آنها است. وکلای مهاجرت غالباً با افرادی از فرهنگهای دیگر ارتباط برقرار می کنند. آنها تأثیر شگرفی در زندگی افرادی دارند که با آنها کار می کنند. شما می توانید به دیگران کمک کنید تا به اهداف مهاجرتی خود برسند.گروه وکلای خزایی

پیمایش قوانین مهاجرت

وکلای مهاجرت در امور خصوصی، سازمانهای غیرانتفاعی و برای دولت کشور فعالیت می کنند. آنها به مشتریان کمک می کنند الزامات لازم را برای ورود قانونی به کشورهای گوناگون به طور موقت یا دائمی وارد کنند. قوانین مهاجرت پیچیده است. افرادی که می خواهند به طور قانونی وارد ایالات متحده شوند، به وکلای ماهر مهاجرت وابسته هستند تا به آنها در درک و رعایت بسیاری از الزامات کمک کنند.